Aktualizacja WordPress – brak możliwości edycji stron?

innoWWWation.pl > Blog > Rozwiązywanie problemów > Aktualizacja WordPress – brak możliwości edycji stron?

Tak! Jak powszechnie wiadomo, aktualizację WordPress jak również samych wtyczek powinny być robione na bierząco. Ma to duży wpływ m.in. na:
– bezpieczeństwo Naszej strony,
– szybsze i prawidłowe działanie,
– dostęp do nowych funkcjonalności,
– kompatybilność z innymi rozwiązaniami.

Niestety bywa czasem i tak, że aktualizację wtyczek mogą nieść ze sobą pewne problemy. Na przykład w momencie kiedy WordPress wypuści aktualizację a zainstalowane pluginy nie zostały jeszcze zmodyfikowane(np. Visual Composer). I tak właśnie było w przypadku ostatniej aktualizacji WordPress do wersji 5.0.3. W chwili kiedy się zalogowałem do strony opartej o ten popularny system zarządzania treścią zobaczyłem dostępność aktualizacji, więc sprawdziłem czego dotyczą i jakie błędy eliminują. Wykonałem wrzutkę do wyższej wersji tego systemu.

Właśnie w chwili kiedy strona się załadowała ponownie, chciałem edytować jedną z moich podstron zobaczyłem to co na poniższym zrzucie ekranu.

Edytor gutenberg

Jak widać nie ma mowy o edycji podstrony przy wykorzystaniu pluginu „Visual Composer”, który jest dla Nas tak wygodny. Możemy w nim edytować stronę przy pomocy kilku kliknięć (Drag&Drop).

Co zrobić w takiej sytuacji?
W przypadku problemu z pluginem „Visual Composer”, najprostszym byłoby zainstalowanie aktualizacji, ale zdarzają się sytuacje kiedy nie zostały one jeszcze wypuszczone. Z pomocą przychodzi oficjalna wtyczka WordPress pod tytułem „Klasyczny Edytor”. Możemy ją znaleźć pod poniższym url:
https://pl.wordpress.org/plugins/classic-editor/

Jedyne co musimy zrobić to pobrać, zainstalować i aktywować plugin a następnie cieszyć się poprzednim wyglądem i funkcjonalnością edytora „Visual Composer”.

Po instalacji tego pluginu wszystko wraca do normy jak widzimy na poniższym zrzucie ekranu:

Edytor visual composer

Wracając do pluginu „Visual Composer” można powiedzieć, że do czasu wprowadzenia poprawek problem mamy rozwiązany.

Mogą się zdarzyć sytuacje kiedy Państwo korzystają z innych pluginów ułatwiającym nam tworzenie i edycję stron. Jeżeli się Państwo zalogują i doświadczą problemu z którym nie mogą sobie poradzić, czekamy na kontakt. Z przyjemnością pomożemy rozwiązać problem, tak aby można było ponownie cieszyć się prostotą użycia CMS WordPress.