Zadbaj o bezpieczeństwo własnej strony www!!!

innoWWWation.pl > Blog > Warto wiedzieć > Zadbaj o bezpieczeństwo własnej strony www!!!

Czy ktoś z Was słyszał kiedyś o czym co nazywa się „Dwuskładnikowe uwierzytelnianie”? Zapewne nie, gdyż do wielu serwisów logujemy się tylko przy wykorzystaniu loginu i hasła. Niestety nie jest to prawidłowe rozwiązanie w przypadku stron które są narażone na włamania.

Dwuskładnikowe uwierzytelnianie (Two Factor Authentication) tworzy kolejną barierę którą musi pokonać atakujący, chcąc się wkraść do serwisu. Sposób działania takiej autoryzacji jest bardzo prosty i polega na tym, że użytkownik dostaje dostęp do serwisu nie tylko przy pomocy loginu i hasła a również dodatkowej informacji np. dodatkowego kodu z aplikacji zainstalowanej w telefonie. Tutaj chodzi tylko o to aby wykorzystać dodatkowe narzędzie do uwierzytelnienia, którego nie będzie posiadała osoba chcąca się włamać.

W obecnej chwili wiele z popularnych serwisów posiada wsparcie 2FA, ale niestety z niego nie korzystamy. Dlatego mocno zachęcam do włączenia takiej autoryzacji. Dodatkowym atutem może być to, że autoryzacja taka jest wymagana najczęściej tylko dla nowych urządzeń/przeglądarek z których zaczynami korzystać. Dzięki temu nie będziemy musieli podawać dodatkowego kodu za każdym razem. Aczkolwiek zachęcam do nie korzystania z tej funkcji, a do każdorazowego wprowadzania dodatkowego hasła.

Dzięki takiej autoryzacji nawet w momencie złamania Twojego hasła serwis będzie dalej bezpieczny i odporny na atak z zewnątrz. Jeżeli posiadasz serwis internetowy, który nie jest prawidłowo zabezpieczony a sam nie wiesz jak się tym zająć, zleć to nam. Jeżeli nie wiesz jak to sprawdzić, bezpłatnie możemy to zrobić za Ciebie.

Przyjdź, zadbamy o bezpieczeństwo Twojego serwisu, dzięki czemu unikniesz przykrych niespodzianek i problemów z odzyskaniem danych. Pomożemy wdrożyć również inne technologie zabezpieczające, oraz poinstruujemy jak należy dbać o bezpieczeństwo.